Barış Mahallesi, Akdeniz Cd. No:8, 34520 Beylikdüzü/İstanbul
0505 784 35 69 / 0 212 830 66 89
bilgi@vrgamebeylikduzu.com

SANAL GERÇEKLİK DÜNYASI, BEYLİKDÜZÜ’NDE KAPILARINI AÇTI

Türkiye'nin En İyi Sanal Gerçeklik Deneyimi

SANAL GERÇEKLİK DÜNYASI, BEYLİKDÜZÜ’NDE KAPILARINI AÇTI

Sanal gerçeklik dünyasının kapıları, iş ya da günlük stresten uzaklaşmak isteyen her yaştaki insan için Beylikdüzü’nde açıldı. Sosyal farkındalık uyandırmak için engelli vatandaşların ihtiyaçlarının da dikkate alınarak yapıldığı VR Game Beylikdüzü Oyun ve Cafe Salonu, engelli dostu dizaynıyla da dikkat çekti.
Dün, Beylikdüzü Beyaz Center AVM’de yapılan açılışa; Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili, MüslümAkülker,Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çakılcıoğlu, Beylikdüzü Belediye Eski Başkanı Vehbi Orakçı, Bilgi İşlem Müdürü Naim Demirci, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı. VR Game Beylikdüzü Oyun ve Cafe Salonu’nun açılışını, Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili, MüslümAkülkergerçekleştirdi.Açılış konuşmasındaözellikle çocuk ve gençlerin teknolojiye olan ilgisinin yüksek olduğuna dikkat çeken Akülker; “Bölgemizde, her yaşa hitap edecek nitelikte böyle mekânların faaliyete geçmesi bizim için de çok mutluluk verici. Oyun ve teknolojinin bir arada olduğu, ailelerin birlikte keyifli zaman geçirebilecekleri özellikle, engelli vatandaşların ihtiyaçlarının da dikkate alınarak yapıldığı sosyal mekânlarımızın ve böyle teşebbüslerin artmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Beylikdüzü’nde, 350 metrekare alan üzerinde; 4 adet VR Sanal Gerçeklik ve 20 adet Playstationözel loca alanları bulunan oyun ve kafe salonu’nda sanal gerçeklik gözlüklerini takan kullanıcılar özgür hissetmenin tadını yaşadılar. Sanal gerçeklik ve playstation oyunları alanında faaliyet gösteren oyun ve eğlence salonu; ders, okul, iş ya da günlük streslerden uzaklaşarak her yaştaki insanın deşarj olabileceği, uygun fiyat seçenekleri sunuyor.VR Game Beylikdüzü, konsept olarak Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyor.

Gerçeklik Hissi Hiç Bu Kadar Anlamlı Olmamıştı!

Günlük yaşamın zorluklarıyla mücadele eden özellikle eğlence anlamında yaşam alanları sınırlı olan engelli vatandaşlara da hitap edebilecek nitelikte olan; HTC Vive PRO gibi son teknolojinin kullanıldığı oyun salonunda, kullanıcılar oynadıkları oyunda başrol olmanın keyfini yaşayacak. Sanal gerçeklik gözlükleri oyuncuların hem keşfedip hem de etkileşime geçebileceği üç boyutlu bir ortam sunuyor. Ekranlar yoluyla edinilen görsel, işitsel hatta dokunsal algılarla kullanıcılar sanal dünyanın içine girerek o anı yaşama şansını yakalıyor.Ücretsiz otopark, kolay ve engelsiz ulaşım, engelli park alanı bulunan ve engellilere yönelik özel indirimlerin yapıldığı mekanda; nezih kafe alanı, bilardo, langırt, okey vb. salon oyunları da bulunuyor. Sanal gerçeklik alanında son teknolojik ürünlerin kullanıldığı oyun salonunda bulunan oyuncular, sanal gerçeklik sayesinde; hiçbir engele takılmadan hızlı trene binebiliyor, bir gökdelenin tepesinden manzarayı izleyerek, yükseklik korkusuyla yüzleşebiliyor, kayak merkezine gitmeden kayabiliyor, hayal ürünü ya da fantastik bulacaklarıbirdünyanın kapısını aralayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir